spalvosGaminant betono gaminius iš natūralių užpildų kartais galimi spalvų netikslumai. Jie yra techniškai neišvengiami ir neturi įtakos betono gaminių kokybei. Spalvų skirtumai įprastai išsilygina grindinį veikiant įprastam klimatui. Vis dėl to, dėvėjimosi ir klimato poveikis bėgant laikui gali nulemti išorinius pokyčius, pvz., spalvos, struktūros ir pan. Tai gali išryškėti, jei gaminiai bus iš dalies po stogu, iš dalies atviri aplinkos poveikiui.

Kad trinkelių grindinio spalva būtų vientisa, ypač, jei klojamos spalvotos trinkelės, rekomenduojama kloti sumaišant kelių padėklų gaminius. Dėl gamybos procesų ypatumų, trinkelių spalva skirtinguose padėkluose gali šiek tiek skirtis, ir jei bus klojamos nemaišant, bus galima atskirti kur suklotos kiekvieno padėklo trinkelės.

Ant trinkelių dangos gali atsirasti baltos dėmės. Tai nėra gamybos brokas. Pagrindinė priežastis baltoms dėmėms atsirasti yra kalkių apnašos.Tai yra laikinas reiškinys. Tai atsitinka, kai lietaus vanduo sandėliuojant gaminius, ištirpina ir išplauna kalkių nuosėdas į paviršių. Paklojus dangą, paprastai po vieno žiemos sezono, dėmės išnyksta. Natūralu, jog visus aukščiausius reikalavimus atitinkančio cemento sudėtyje yra kalkių, be kurių cemento gamyba būtų negalima. Todėl nėra aukščiausios kokybės betono, kurio sudėtyje būtų tiek mažai kalkių, kad išvengtume baltųjų dėmių atsiradimo gaminių paviršiuje.